FORUM JK "FREGATA" www.fregata.boo.pl


FORUM JACHT KLUBU "FREGATA"


#1 2009-09-29 21:03:26

fregata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-07-08
Posty: 379
Punktów :   

wakacje 2010 pod żaglami

co byście powiedzieli na rejs w troche wiekszym gronie (wiecej klubowiczow)? moze 2 łodki? na baltyk, na cieplejsze morza? czekam na propozycje i ewentualne deklaracje uczestnictwa, ale warto jzu teraz sie nad tym zastanowic bo bedzie wiecej znizek a tym samym rejs bedzie tanszy. z żeglarskim ahoj admin


DZIELNOŚĆ KAPITANA JEST ODWROTNIE PROPORCJONALNA DO DŁUGOŚCI JACHTU, KTÓRYM DOWODZI (Jacek CZAJEWSKI)

Offline

 

#2 2009-09-30 08:23:44

admin

Gość

Re: wakacje 2010 pod żaglami

a moze norwegia? samochodem jednym by sie zawiozło jedzei i by było taniej.... a tam sa teki klimatyczne puste porciki co wy na to ?

 

#3 2009-09-30 23:13:02

Ania:)

prawie kapitan

6656496
Zarejestrowany: 2007-08-14
Posty: 542
Punktów :   

Re: wakacje 2010 pod żaglami

W kupie raźniej także im więcej osób tym lepiej
Ja tylko nie chcę na ciepłe morze i jak dałoby radę to w lipcu, bo od sierpnia chciałabym już staż zacząć.


Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.
M. Twain

Offline

 

#4 2009-10-05 22:08:58

Mocna:)

prawie mors

7506676
Skąd: Leszno, Leszczynko
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 256
Punktów :   

Re: wakacje 2010 pod żaglami

Może jakoś razem z Michałem zorganizujemy rejs? Bo my też wstępnie myśleliśmy o Norwegii:)


"Give me your left hand... It's closer to heart..." J.H.

"Leave your ego, play the music, love the people..." L.A.

Offline

 

#5 2009-11-02 21:26:07

fregata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-07-08
Posty: 379
Punktów :   

Re: wakacje 2010 pod żaglami

co z rejsem ludu żeglarski.......????

proponuje rozpoczac dyskusje na powaznie i oczekuje jasnych deklaracji to jest za a kto nie specjalnei sie pisze na rejs.

Proponuje termin podobnie jak w zeszlym roku.. tak twiem jest to najdroższy termin czarteru, ale jednoczesnie najwygodniejszy jezeli chodi o planowanie rejsow .... bo terminy wrzesniowe jak zawsze sa dla niektorych niepewne

co do lodzi i tu zaczynaja sie jak zwykle schody oczywiscie trzeba najpierw zadeklarowac sie ile osób plynei i moze w tym roku 2 lodzie? albo 1 wieksza?

nie wiem tez czy wolelibyscie na bałtyku i owczas bysmy probowali ponownie jak najtaniej w oparciu o jakies teskowo-domowe jedzonko, czy moze ty razem gdzies na cieple wody? - tam podobno rowneiz nie jest drogo, sam jednka tego nie umeim sprawdzic(luki w wykształceniu językowym)

kolejna sprawa im wczesniej sie czarteruje tym wieksze znizki - wiec trzeb aspiac posladki!!!!!!!!!

ostatnia sprawa - to rozdzial funkcji: mysle ze byloby dobrze aby zorganizowac sie w tym roku na tyle zeby jeden odpowiadal za czarter inny za jedzonko (z gory ustalony II oficer), ktos inny byc moze mialby dostep do map, albo zajalby sie kontaktem z czarterującym w sprawie map (przypuszczalnie I oficer)

czekam na propozycje i komentarze.

oto przykąldowe linki do przykładowych czarterow ktore wydaja mi sie ciekawe, (kubryk w tym roku chya wycofal sie z czarterow - przynajmeij na ich stroei nic nie widizalem):

http://www.jachtc30.pl/html/index2.htm

http://www.e-czartery.pl/index.php?page … hip_id=201

http://www.mestwin-freya.ovh.org/

takie troche beidiejsze krypy a to dlatego zebyscie wy mogli naleźć lepsze


DZIELNOŚĆ KAPITANA JEST ODWROTNIE PROPORCJONALNA DO DŁUGOŚCI JACHTU, KTÓRYM DOWODZI (Jacek CZAJEWSKI)

Offline

 

#6 2009-11-18 14:45:00

Shimeck

prawie kapitan

5613709
Skąd: miasto stołeczne Osieczna
Zarejestrowany: 2007-07-10
Posty: 475
Punktów :   

Re: wakacje 2010 pod żaglami

Ahoj Braci żeglarska

Jak tam decyzje dotyczące rejsu w przyszłym roku?

Póki co zastanówcie się nad ofertą którą znalazł Wit:

Jacht Olimpic Sea 42 - s/y Legend III
Jest to prawie czternastometrowa krypa na 10 osób
łajba stoi w szczecinie.
dodatkowe informacje:

http://www.skaut.jacht.pl/?olympic-sea-42,90

termin najlepszy to chyba lipcowy...
możliwe są takie kombinacje:
1/  03 - 17.07.2010
2/  10 - 24.07.2010
3/  17 - 31.07.2010

Koszt samego czarteru wyniósłby nas 13600zł, czyli 1360zł per capita (czyli "na łebka" ale bardziej prawniczo brzmi ;D)
z tym że jesli sie pospieszymy to możemy liczyć z tego co Witek mówił na rabat w wysokości 15%
to by wyszło 1156zł per capita + koszty żarcia, paliwa i opłat portowych, co w zeszłym roku wyszło po 300zł

Odpowiedzcie co o tym myślicie w miarę szybko, bo po mału zaczynają się rezerwacje pojawiać i mogą nam sprzątnąć sprzed nosa intratne terminy...

P.S. Witek jesli coś popierdzieliłem to mnie popraw

Pozdro znad Odry!


"I tak, gdziekolwiek żeglował mój statek, płynęły szczęśliwe dni mojego życia..." [J.Slocum]

Offline

 

#7 2009-11-18 19:15:23

fregata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-07-08
Posty: 379
Punktów :   

Re: wakacje 2010 pod żaglami

Wszystko się zgadza Shim.
Trochę jestem teraz zabiegany, ale rzeczywiście jakoś ten jacht mi przypadł do gustu.
       Jestem teraz również na etapie doinformowywania się, czy istnieje możliwość czarteru Sun Odyssey 44i z tej samej agencji czarterowej, jednak na dzień dzisiejszy żadnej informacji nie otrzymałem - zaletą albo i wadą tego jachtu jest możliwość zakwaterowania 12 osobowej załogi, chociaż tak szczerze mówiąc to nie jestem do końca tego przekonany - oglądałem inne oferty podobnych jachtów i są czarterowane na 10 osób - być może iż są jeszcze osobne 2 koje dziobowe, ale tego nie mogę potwierdzić.

     Zapraszamy oczywiście wszystkich chętnych jak na razie wstępnie deklaruje się ok 6/7 osób... przynajmniej z tego co mi wiadomo.
Oczywiście jeżeli przykładowo zdeklaruje się np 14 osób to rozważymy czarter 2 jachtów, ale by takowe coś zrobić/planować musimy wcześniej być świadomi liczby chętnych.
Dlatego w miarę możliwości prosiłbym o wpisywanie swojego zainteresowana (rozumianego chęcią - jak to na nas przystało bardzo wielka) tymże rejsem.
     REJS chwielibyśmy zorganizować w lipcu (jak już to podkreślił Shim), choć zdajemy sobie sprawę ze jeżeli chodzi o czarter jest to najmniej cenowo korzystny termin. Inne terminy są jednak niebezpieczne
z żeglarskim Ahoj
      Jeżeli chodzi o czarter s/y champion to jest nieaktualny ponieważ w tym terminie będzie pływał z kapitanem w innym rejonie świata. (pisze o tej propozycji ponieważ chyba o niej kiedyś komuś wspominałem nie pamiętam komu, ale żeby była jasność to informuję)
      Jednocześnie proszę mojej i Shima (choć to to samo) propozycji, nie traktować na dzień dzisiejszy jako OSTATECZNĄ, ponieważ jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje (aczkolwiek piszcie konkrety).
Jednak z racji tego, że wcześniejszy czarter jest tańszy, być może iż niedługo będziemy czarterować już dana łódkę na dany termin i w danym miejscu, jednocześnie kompletując załogę.
     Przepraszam jednocześnie za pisanie tylko o mnie i Shimie, nie chcemy być w żaden sposób władczy co do czarteru i z chęcią do innej ciekawej propozycji się dołączymy.

admin

P.S.
http://www.jachtc30.pl/html/index2.htm - ta bavaria 32 jest na 6 osób - na 2 tygodnie tez ok 1255 zł


DZIELNOŚĆ KAPITANA JEST ODWROTNIE PROPORCJONALNA DO DŁUGOŚCI JACHTU, KTÓRYM DOWODZI (Jacek CZAJEWSKI)

Offline

 

#8 2009-11-19 18:50:04

Ania:)

prawie kapitan

6656496
Zarejestrowany: 2007-08-14
Posty: 542
Punktów :   

Re: wakacje 2010 pod żaglami

Nie wiem, czy to dobra, czy zła wiadomość, ale ja niestety będę musiała z rejsu zrezygnować.
W związku z moimi drugimi studiami muszę się starać, aby robić już od początku lipca staż bo w przeciwnym razie będę musiała wziąć dziekankę na polibudzie. Także niestety, ale sprawy "zawodowe" mnie wykluczają 


Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.
M. Twain

Offline

 

#9 2009-11-19 19:26:08

fregata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-07-08
Posty: 379
Punktów :   

Re: wakacje 2010 pod żaglami

eee ania masz jeszcze sierpień


DZIELNOŚĆ KAPITANA JEST ODWROTNIE PROPORCJONALNA DO DŁUGOŚCI JACHTU, KTÓRYM DOWODZI (Jacek CZAJEWSKI)

Offline

 

#10 2009-11-19 22:50:54

Shimeck

prawie kapitan

5613709
Skąd: miasto stołeczne Osieczna
Zarejestrowany: 2007-07-10
Posty: 475
Punktów :   

Re: wakacje 2010 pod żaglami

Ania nie rób scen

tak łatwo chcesz oddać puchar pierwszego oddającego neptunowi całe swoje wnętrze?

So geht das einfach nicht


"I tak, gdziekolwiek żeglował mój statek, płynęły szczęśliwe dni mojego życia..." [J.Slocum]

Offline

 

#11 2009-11-23 14:41:09

fregata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-07-08
Posty: 379
Punktów :   

Re: wakacje 2010 pod żaglami

RE: Sun Odyssey 44i....

Witam,

Ofertę czarteru tego jachtu jeszcze „dopinamy” – jest to spora inwestycja. Na razie dokonujemy wstępnych rezerwacji.
Koszt 2-tygodniowego czarteru w lipcu będzie wynosił 19 950 zł brutto.
W razie dodatkowych pytań jestem do dyspozycji

Marcin Imianowski
Agencja Żeglarska SKAUT

taka dostaęlm odpowiedx na temat innego jachtu z agencji skaut:) ale chyab troche za drogo ....


DZIELNOŚĆ KAPITANA JEST ODWROTNIE PROPORCJONALNA DO DŁUGOŚCI JACHTU, KTÓRYM DOWODZI (Jacek CZAJEWSKI)

Offline

 

#12 2009-11-24 11:40:55

Ania:)

prawie kapitan

6656496
Zarejestrowany: 2007-08-14
Posty: 542
Punktów :   

Re: wakacje 2010 pod żaglami

Mnie tym razem już nie przekonacie. Strasznie żałuję że nie popłynę, no ale tak czasem bywa


Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.
M. Twain

Offline

 

#13 2009-11-24 21:13:56

Shimeck

prawie kapitan

5613709
Skąd: miasto stołeczne Osieczna
Zarejestrowany: 2007-07-10
Posty: 475
Punktów :   

Re: wakacje 2010 pod żaglami

Olimpic Sea chyba odchodzi w zapomnienie, bo wszystkie terminy lipcowe są wstepnie zarezerwowane...

pozdro!


"I tak, gdziekolwiek żeglował mój statek, płynęły szczęśliwe dni mojego życia..." [J.Slocum]

Offline

 

#14 2009-12-05 15:16:53

fregata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-07-08
Posty: 379
Punktów :   

Re: wakacje 2010 pod żaglami

Ahoj wszystkim,

    Wczoraj dostałem ciekawą propozycje, dotyczącą rejsu w lipcu z Michałem (dla niezorientowanych Michał jest kolegą Asiuli - był kiedyś z nami na regatach nota bene wygrał ). Rejs odbyłby się w lipcu i trwałby 1 miesiąc docelowo do st. petersburga, z tym ze rejs ten trwałby 2x po 2 tygodnie. i zmiana załóg najprawdopodobniej odbyłaby sie w talinie. cena rejsu nie jest znana, ale michał mi mówił ze w 90% bedzie oscylowac w granicach cen organizowanych przez nas. Rejs bedzie sie odbywał na jachcie ok 10 osobowym.
    Chciałbym abyście sie wypowiedzieli czy jestesmy chetni jako załoga 9 osobowa czy nie, jest to wazne aby sie szybko zdeklarowac poniewaz jachty uciekaja zarówno michałowi jak i nam.
Pozdrawiam Admin

    Michal jakbys czytał tego posta i cos sie nie zgadzalo to popraw mnie prosze:)


DZIELNOŚĆ KAPITANA JEST ODWROTNIE PROPORCJONALNA DO DŁUGOŚCI JACHTU, KTÓRYM DOWODZI (Jacek CZAJEWSKI)

Offline

 

#15 2009-12-07 20:12:29

Mocna:)

prawie mors

7506676
Skąd: Leszno, Leszczynko
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 256
Punktów :   

Re: wakacje 2010 pod żaglami

Hahahaha:p Jachty uciekają:p Fajnie:D Pozdro:p


"Give me your left hand... It's closer to heart..." J.H.

"Leave your ego, play the music, love the people..." L.A.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Lakierobejca woskowa wolne apartamenty Wisełka inwestycje